-- Adversting 9 --

siber güvenlik

O fabrika tam 200 milyon adet mermi ve av fişeği üretecek!

Pamukova'da yılda 30 bin ton amonyum nitrat, 100 milyon adet av fişeği, 100 milyon adet silah mühimmatı ve 50 ton yer altı patlayıcı deposu projesiyle ilgili ÇED toplantısı yapılacak. İşte tarih ve yeri...

01:41:08 | 2018-06-26

Merkezi Adana'da olan bir firma Pamukova'da yatırım teşviki kapsamında 49 yıllığına kiraladığı 5 dönüm arazide harp araç gereçleri ile Silah Mühimmatı, Av Fişeği, Sivil Patlayıcı Üretim ve Depolama tesisi kuracak.Proje kapsamında; 30 bin ton/yıl anfo, 100 milyon adet/yıl av fişeği ve 100 milyon adet/yıl hafif silah mühimmatı ve 50 ton kapasiteli yer altı galeri tipi patlayıcı deposu yapılması planlanıyor.Söz konusu proje 5 dönümlük bir alana inşa edilecek. Projenin inşaat aşamasında 20 kişi, işletme aşamasında 50 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Projeyle ilgili olarak ÇED sürecinde halkın katılımı toplantısı yapılacak.ÇED ile ilgili yapılan duyuruda, "Sakarya İli, Pamukova İlçesi, Bacıköy Mahallesi, 114 Ada, 1 ve 3 Nolu Parsellerde "5201 sayılı Harp Araç ve Gereçleri ile Hafif Silah Mühimmatı, Av Fişeği, Sivil Patlayıcı Üretim ve Depolama Tesisi" projesinin yapılması planlanmaktadır. Söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliği'nin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili Halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için ''Halkın Katılımı Toplantısı'' yapılacaktır" denildi.

ÇED toplantısı Pınarlı Mahallesi, Sakarya-Bilecik Karayolu Üzeri, Yüksel Market Yanı, Çapraz Kıraathanesi Pamukova adresinde 3 Temmuz 2018 saat 14.00 yapılacak.
ETİKET :  Pamukova O fabrika tam 200 milyon adet mermi ve av fişeği üretecek

Tümü