-- Adversting 9 --

siber güvenlik

O fabrikayla ilgili mahkeme Pamukova'yı sevindirecek bir karar verdi!

Sakarya 1'nci İdare Mahkemesi Pamukova Şeyhvarmaz Mahallesinde kurulması düşünülen ve imar planları tamamlanan Ambalaj Kağıdı Üretim fabrikası alanı ile ilgili kararını açıkladı..

01:59:03 | 2017-12-27

Pamukova Şeyhvarmaz Mahallesinde bulunan 201 bin 505 metrekare alanın tarım dışı kullanılmaması yönünde Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilciliği tarafında dava açılmıştı.

Sakarya 1'nci İdare Mahkemesi, Sakarya Toprak Kurulu'nun 21.04.2014 sayılı kararını ile ilgili açılan davayı sonuçlandırdı.

Kararda, hali hazırda bir kısmı verimli tarım arazisi olarak kullanılan, toprak almak suretiyle doğal yapısı bozulan kısmı ise uygulanacak toprak koruma projesiyle ile tarıma elverişli hale getirilebileceği ifade edildi.  Söz konusu sanayi alanının şehrin başka bir tarafında kurulabileceği gerekçesiyle bu alanda sanayi alanının oluşturulamayacağına hükmetti.

Ziraat Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilcisi Salih Saydam Piker, adalete her zaman güven duyduklarını,  açıklanan karar ile bunu gördüklerini belirtti. Siyaset yapmadık bu şehirde yaşayanların hakkını aradık diyen Piker, "Biz bu kentin bir karış toprağını korumak için dava açtık. Karada da ifade edildiği gibi, bu girişimimizden tek menfaatimiz yaşadığımız bu şehir Sakarya'nın geleceğiydi. Giderek tarım alanlarının daraldığı bir ülkede bu kararı yerinde buluyoruz"İfadelerini kullandı

siber güvenlikETİKET :  Pamukova O fabrikayla ilgili mahkeme Pamukovayı sevindirecek bir karar verdi

Tümü