-- Adversting 9 --

siber güvenlik

O lisenin öğrencileri böyle tepki gösterdiler..!

Pamukova da kapatılması gündemde olan eski Pamukova Lisesi şimdiki Hürriyet Anadolu Lisesi öğrencileri okuldaki yazı tahtasına “ Okuluma dokunma “ yazarak tepki gösterirken, sosyal medya da tekiler çığ gibi büyüyor..

01:30:18 | 2017-05-16

Eski Pamukova Lisesi yeni adıyla Hürriyet Anadolu Lisesine geçtiğimiz hafta kontenjan verilmemesi sonrası okulun kapatılmasının gündeme getirmişti. Okulun kapatılmasının duyulmasının ardından başta okulun eski mezunları, siyasiler, sivil toplum örgütü temsilcileri, okulun öğrencilerinin yanı sıra vatandaşlardan da tepkiler geldi.

Okulun eski mezunları sosyal medya da “ Hürriyet Anadolu Lisesi Kapatılmasın Mezunlar Grubunu “ kurarak okulların kapatılmaması için bir araya geldiler. Sosyal medya da örgütlenen eski mezunların  bir araya gelerek okulun önünde tepkilerini dile getireceği ifade ediliyor. Kapatma haberin duyulması ile okulun eski mezunlarının yanı sıra vatandaşlardan da sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Siyasilerin okulun kapatılmasına gösterdiği tepkilerin yanı sıra en çarpıcı tepki Hürriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinden geldi.

Hürriyet Anadolu Lisesi öğrencileri okulların kapatılma kararına , sınıflarındaki yazı tahtalarına “Okuluma dokunma, Dokunma okuluma “ yazıp fotoğrafını çekerek yazıyı sosyal medyada paylaştılar. Ayrıca Hürriyet Anadolu Lisesi öğrencileri okullarının kapatılmaması için imza kampanyası başlattılar.

Alınan bilgilere göre okulun kapatılmasına, okulun başarısız olması, düşük puanla öğrenci alması gibi gerekçelerin öne sürüldüğü iddia ediliyor. Bu iddialara ve tepkilere rağmen henüz yetkililerden okulun kapatılma kararı ile olumlu veya olumsuz bir açıklama yapılmadı.

 
ETİKET :  Pamukova O lisenin öğrencileri böyle tepki gösterdiler

Tümü