-- Adversting 9 --

siber güvenlik

O tesisten yayılan kokuya tepki gösteren ilk parti İYİ Parti oldu..!

İYİ Parti Pamukova İlçe Teşkilatı yaptığı basın açıklaması ile Biosun Katı Atık İşleme tesisinden yayılan kokuya ilk sert tepkiyi veren parti oldu.. “ Devlet makamlarımızın gücü kötü kokuları sızdıran özel teşebbüs karşısında zayıf mı kalmaktadır.?”

04:33:59 | 2018-01-14

İYİ Parti Pamukova İlçe Teşkilatı gerçekleştirdiği ikinci toplantısında Pamukova da hiçbir siyasi partinin yapamadığını yaptı ve İlçe Başkanı Kemalettin Yörük  Pamukova da faaliyet gösteren, geçtiğimiz günlerde gübre bölümü için kapasite artırım onayı alan, Biosun Katı Atık İşleme ve Enerji Tesisinin yaydığı, yoğun kötü koku ile ilgili parti yönetimi ve partililerin katılımıyla bir basın açıklaması yaptı..

İYİ Parti İlçe Başkanı Kemalettin Yörük basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İYİ Parti Pamukova ilçe başkanlığı olarak geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğumuz ilk toplantımızda; Pamukova'daki siyasi boşluğu dolduracağımızı ve Pamukova’nın her türlü meselesi ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi sizlerle paylaşacağımızı dile getirmiştik.

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Biogaz Tesislerinden Biosun Pamukova Katı Atık İşleme Enerji ve Çevre Sanayi Tic. A.Ş yaklaşık bir yıldır Pamukova merkez ve köylerini etkisi altına alan yoğun bir kötü koku yayıldığı hepimizin malumudur. Öyle ki bu konunun yazılı basında, internet medyasında, sosyal paylaşım sitelerinde sıkça dile getirilmesine rağmen vatandaşlarımızdan yükselen haklı tepki karşısında maalesef gelinen aşamada bir yol kat edilememiştir. Biogaz tesislerinden sızan kötü koku etkisini artırarak sürdürmekte, çevre ve halk sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. İlçemiz içerisinden geçen İstanbul - Antalya yolunu kullanan sürücüler "SEBZE VE MEYVE DİYARI PAMUKOVA İLÇESİNE HOŞ GELDİNİZ" tabelasından hemen sonra Biogaz tesislerinden sızan bu kötü kokuya maruz kalmaktadır. Bu da ilçemizin tanıtımı reklamı ve imajı açısından hoş olmayan bir durumu ortaya çıkarmaktadır.

İYİ Parti Pamukova İlçe Teşkilatı olarak bu noktada, sorumluluk makamında bulunanların bugüne kadar bu kötü kokular hakkında ne yaptığını ve neden hala bu kötü kokuya maruz bırakıldığımızı merak etmekteyiz. İnsanımızın ciğerlerine kadar hissettiği bu kötü kokular ile ilgili devlet makamlarımızın gücü kötü kokuları sızdıran özel teşebbüs karşısında zayıf mı kalmaktadır. Bizler sanayileşmeye fabrikalaşmaya karşı bir siyasi parti değiliz. Ancak sanayi kuruluşlarının insan ve çevre sağlığını tehdit edici bir yöntemi benimsememesi gerektiğini düşünüyor, bu hususta ilgili firmanın gerekli tedbirleri almasını istiyoruz.

Bu siyasi meseleden ziyade Pamukova da yaşayan her bir vatandaşımızın çözüm bekleyen ortak sorunudur. Konuya bu hassasiyet ile bakılması ve bir an önce çözüme kavuşturulması Pamukova’mızda yaşayan her bir vatandaşımızın ortak talebidir. 

Şayet çözüm kanalları tıkandı ise İYİ Parti Pamukova İlçe Teşkilatı olarak yasal ve demokratik her türlü haklarımızı kullanarak gerekli her türlü girişimlerde bulunacağımızı ve kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtmek isteriz.”               
Sevgi ve Saygılarımızla
"Pamukova İYİ Olacak, Türkiye İYİ Olacak..!"

İYİ PARTİ BİOSUNA BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ:

 

siber güvenlikETİKET :  Pamukova O tesisten yayılan kokuya tepki gösteren ilk parti İYİ Parti oldu

Tümü