-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Öğrencilerden Özgür Kanatlara Saygı Kuş Sarayları projesi..

Pamukova İmam hatip Ortaokulu öğrencileri Osmanlı Devletindeki kuş saraylarından yola çıkarak “ Özgür Kanatlara Saygı “ projesi ile kış mevsiminde kuşların beslenebilmesi için atık malzemeleri kullanarak kuş yemlikleri yaptılar..

10:47:02 | 2018-03-10

Pamukova İmam Hatip Ortaokulu 7-A sınıfı öğrencilerinden Esma Selma Çökmez ve Zeynep Elif Yıldız Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Mustafa Tonbul koordinatörlüğünde, Değerler Eğitimi alanında örnek bir projeye imza attılar.

Osmanlı Devletindeki Kuş Sarayları örneğinden yola çıkarak, "Özgür Kanatlara Saygı" adını verdikleri proje ile kış mevsiminde beslenme ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan kuşlar için atık malzemeleri kullanarak, kuş yemlikleri yaptılar.

Yaptıkları yemlikleri içine kuş yemleri koyarak okul çevresindeki ve mahalle aralarındaki ağaçlara astılar. Her hafta düzenli olarak yemlikleri gezip, eksilen yemleri tamamlayarak, kuşların kış mevsiminde rahat bir şekilde beslenmelerine yardımcı olmayı amaçlayan öğrenciler, bahar mevsiminde yemlikleri geri toplayıp, kuşların doğal yaşam koşullarına da zarar vermeden, yemlikleri tamir ederek, gelecek kış mevsiminde tekrardan devam ettirmeyi planlıyorlar.(Haber: Levent Tüysüz)
ETİKET :  Pamukova Öğrencilerden Özgür Kanatlara Saygı Kuş Sarayları projesi

Tümü