-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Öküzyatağı yaylasında piknik tadında hayır pilavı..

Pamukova Eskiyayla Mahallesi Öküzyatağı yaylasında yapılan hayır pilavında vatandaşlar hem hayır pilavının tadına baktı hem de eşsiz manzaranın keyfini çıkarıp piknik yaptı..

17:23:47 | 2019-06-06

Pamukova Eskiyayla Mahallesi Öküzyatağı yaylasında düzenlenen hayır pilavına yüzlerce kişi katıldı. Öküzyatağı yaylasında Eskiyayla Mahallesinden hayır sever Kazım Camcı'nın verdiği hayır pilavında vatandaşlar hem hayır pilavının tadına baktı hem de yaylanın eşsiz manzarasının tadını çıkarıp piknik yaptı.

Ev sahipliğini Eskiyayla Muhtarı Kazım Uzan’ın yaptığı hayır pilavına muhtarların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Yaylada kılınan öğle namazı sonrası Lezzet Yemek fabrikası tarafından yapılan pilavlar dört noktada vatandaşlara ikram edildi. Yoğun katılım nedeni ile kazanlar dolusu pilavlar 15 dakika içinde bitti. Kısa zamanda pilavın bitmesi nedeni ile bazı vatandaşlar pilavdan tadamadılar.

Güzel havanın ve eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlar pilav ikramı sonrası semaverlerini ve mangallarını yakarak piknik yaptılar. Adeta panayır yerine dönen Öküzyatağı yaylasında çaylar içildi, mangallarda etler pişti, çocuklar ve büyükler ağaçlara kurdukları salıncaklarda sallandı, yemyeşil çayırda top oynayıp, ip atladılar.

Öküzyatağı yaylasında güzel bir gün geçiren vatandaşlar geç vakitlere kadar yaylanın tadını çıkarırken, Eskiyayla Mahalle muhtarı Kazım Uzan, hayır pilavına yoğun ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

HAYIR PİLAVINDAN GÖRÜNTÜLER:
ETİKET :  Pamukova Öküzyatağı yaylasında piknik tadında hayır pilavı

Tümü