-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Onlar serbest kaldı ama şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor!

Pamukova'da bazı köylerden "Bakanlı açılış yapacağız, mevlit için hayvan keseceğiz" diyerek hayvan toplandıkları iddia edilen kişiler serbest kaldı. Haberlerin ardından başka ilçelerden de şikayetler geldi...

21:05:12 | 2018-01-08

Pamukova'ya bağlı Cihadiye, Fevziye ve Karapınar Mahallelerine çeşitli tarihlerde lük otomobillerle gelen iki kişinin "Bakan geliyor, açılış yapacağız. Mevlit için hayvan keseceğiz" diyerek parasını sonra ödemek üzere çok sayıda külçükbaş hayvan topladığı ihbar edildi. 

Jandarma yaptığı geniş kapsamlı çalışma sonucu kamera kayıtları ve görgü tanıklarınca belirlenen U.K ve İ.S isimli kişileri Adapazarı'nda yine kiralık olan lüks otomobille yakaladı. 

İki kişi Pamukova Jandarmasındaki işlemlerinin ardından çıkartıldıkları adli makamlarca adli kontrol hükümleri de uygulanmaksızın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Pamukova Jandarmasının bu operasyonu haber olduktan sonra Geyve, Akyazı ve Hendek gibi ilçelerden de çok sayıda kişi Jandarmaya başvurarak kendilerinin de benzer şekilde dolandırıldığı ihbarında bulundu. 

Jandarma bu şikayetlerle ilgili de inceleme başlattı. 

siber güvenlikETİKET :  Pamukova Onlar serbest kaldı ama şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor

Tümü