-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Belediye başkanını kaçırmak isteyen 4 kişi tutuklandı..!

Komşu Osmaneli belediye başkanı Münür Şahin'i gece evine giderken otomobil ile önünü keserek kaçırmak isteyen 4 kişi tutuklandı..

00:20:31 | 2018-01-11

Alınan bilgilere göre Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ileAk Parti İlçe Danışma Kuruluna katıldıktan sonra, gece evine giderken 77 plakalı bir araç tarafından önü kesilen ve araçta bulunan 4 kişi tarafından zorla kaçırılmak istenen Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, belindeki silahı çekip kendini savunması sonrası olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdrülüğü ekiplerince saldırıdan kurtulurken, belediye başkanını kaçırmak isteyen 4 madde bağımlısı olduğu belirlenen M.G.E, Ö.T, O.K ve Z.M  kaçamadan olay yerinde yakalandı.   

Osmaneli Belediye Başkanı Şahin saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Milletvekilimiz Halil Eldemir'i yolcu ettikten sonra tek başına evime dönerken daha önce şahsımı tehdit ederek yeni hal binasının kantar işletmesinin kendilerine verilmesini talep eden ve kendilerine mafya görüntüsü veren madde bağımlısı 4 kişinin beni takip ettiğini fark ettim. Evime 20 metre mesafe kala ise bir anda 4 kişinin önümü kesmesi ve zorla arabaya bindirmeye kalkmasına direndim” dedi.

Bu arada bıçakla kendisini öldürecekleri tehdidinde bulunanların etrafını sarması sonrası bir anda “Bende de silah var sizi vururum” diyerek beline sarılmasıyla, karanlıktan da yararlanarak saldırganları kendisinde silah var korkusuyla etkisizleştirdiğini söyledi. Kımıldayanı vururum diyerek herkesin duyacağı şekilde bağırmasıyla panikleyen saldırganları yerlerinde bloke ettiğini Sonrada şoförünü arayarak onunda hızla emniyete haber vermesi ve Osmaneli Emniyetinin çok kısa sürede olay yerine gelip saldırganlara müdahale etmesiyle kendilerine mafya süsü veren madde bağımlıların elinden kurtulduğunu ifade etti.

Başkan Şahin’in kendisine saldıran 4 kişiden şikayetçi olmasının ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi. Savcılıkça tutuklama talebiyle mahkeme sevk edilen  M.G.E, Ö.T, O.K. ve Z.M. tutuklanarak Bilecik M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

 

siber güvenlikETİKET :  Pamukova Belediye başkanını kaçırmak isteyen 4 kişi tutuklandı

Tümü