-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova da bu ürünler destekleme kapsamına alındı..!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çalışmaları yürütülen “Türkiye Milli Tarım Destekleme Modeli” kapsamındaki havza bazında desteklenecek ürünlerin dağılımı belirlendi..

22:16:35 | 2016-10-22

Pamukova da Buğday, Yem Bitkileri, Fındık ve Zeytinyağı destekleme kapsamına giren ürünler oldu.

Tarım ve Gıda Hayvancılık Bakanlığı tarafından çalışmaları yürütülen “ Türkiye Milli Tarım Destekleme Modeli” bazındaki havza bazında desteklenecek ürünlerinin il il, ilçe ilçe dığılım belli oldu.

Pamukova da 4 kalem destekleme ürünü kapsamında (Buğday, Yem Bitkileri, Fındık, Zeytinyağı ) desteklenecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in talimatlarıyla tarım faaliyetlerinin planlama çerçevesinde yapılması, toprakların boşa ekilmemesi, üretilen ürünlerin elde kalmaması ve arz talep dengesizliğinin yaşanmaması için hayata geçirilen bu modelde Türkiye genelindeki tüm ilçelerin iklim, toprak, topografya, verim, su kısıtı gibi faktörler açısından incelenmesiyle 941 tarım havza belirlendiği kaydedildi.

Havza bazlı destekleme uygulamaları kapsamında, Türkiye’de arz açığı bulunan, stratejik ve bölgesel önem arz eden, insan beslenmesi – sağlığı ve hayvansal üretim açısından önem arz eden buğday, arpa, çavdar, çeltik, dane mısır, tritikale, yulaf, mercimek, nohut, kuru fasulye, pamuk, soya, yağlık ayçiçeği, kanola, aspir, çay, fındık, zeytinyağı ve yem bitkilerinden oluşan 19 ürün bazında değerlendirme yapıldığı kaydedildi.

Gelecek sene sezonunda uygulamasına geçeceği bu model kapsamında desteklenecek ürünlerin dağılım listelerinin kooperatiflere, birliklere, odalara ve üreticilere duyurulmasıyla ilgili il ve ilçe müdürlüklerine talimat gönderildi.
ETİKET :  Pamukova Pamukova da bu ürünler destekleme kapsamına alındı

Tümü