-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova da Çanakkale Zaferi ve Şehitler anıldı..

Pamukova da 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103’üncü yılı düzenlenen etkinliklerle anıldı.. Mehmet Atıf Aydın Ortaokulunda düzenlenen programda duygusal anlar yaşandı..

01:12:26 | 2018-03-19

Pamukova Atatürk Anıtına Çelenk konması ile başlayan resmi törenin ardından, Mehmet Atıf Aydın İmam Hatip Ortaokulunda anma programı düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 103. Yılı dolayısı ile düzenlenen tören ve programlara Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Garnizon Komutanı Oktay Eren daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler şehit aileleri ile gaziler katıldı.

Mehmet Atıf Aydın İmam Hatip Okulundaki program Sayı duruşu ve  İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Çanakkale Zaferini anlatan video izleyenleri duygulandırdı.

Öğrencilerin Son Kale Çanakkale oratoryosunun ardından, şehit annesinden mektubun okunması anında salonda duygusal anlar yaşandı. Program katılan şehit annesi Eda Büyükgöl mektup ve şiirler okunurken,  Çanakkale’nin son kahramanlar adlı tiyatroyu öğrenciler sahnelerken göz yaşlarını tutmadı. Program boyunca salonda duygusal anlar yaşanırken, izleyenler zaman zaman gözyaşlarına hakim olmadılar.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 103. Yılını kutlama programı yapılan Hatim duası okun ve okullarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.(Haber:Levent Tüysüz)

18 MART PAMUKOVA DA BÖYLE ANILDI:

>
ETİKET :  Pamukova Pamukova da Çanakkale Zaferi ve Şehitler anıldı

Tümü