-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova da çekilen “Göç Yolu” filmi yakında görücüye çıkıyor..

Çekimleri geçtiğimiz aylarda Pamukova ve Hendek ilçelerinde yapılan 'Göç Yolu' (Elveda Balkanlar) sinema filmi yakında görücüye çıkacak..

21:32:44 | 2016-11-05

Masal yapım tarafından hayata geçirilen projenin yapımcılığını Mustafa Şengün, senarist ve yönetmenliğini ise Turgut Ural yapıyor.

Çok zengin bir oyuncu kadrosuna sahip olan "göç yolu" sinema filmi, balkanlardan Türkiye ye göç etmek zorunda kalan insanların dağlarda verdiği ölüm kalım mücadelesini konu ediyor.

Filmde Ahmet Yenilmez, Aysun Güven, Sinan Bengier, İzzet Çivril, İskender Bağcılar, Tolga Öz, Gül Gülsün Yıldız, Esra Sönmezer, Hülya Diken, Kaan Keskin, Şükran Çağman, Kaan Oruçoğlu gibi tanınmış oyuncular yer alıyor.

Kurgu aşamasında sona yaklaşılan film için ekranların sevilen ismi Yıldız Asyalı da bir parça besteledi.

Filmin çekim tarihleri yıldız Asyalı'nın lohusalık dönemine denk geldiği için filmde oynayamayan Yıldız Asyalı sürpriz bir beste yaparak filmde izleyiciyi duygulandıracak.

Filmin bestesini yapan Yıldız Asyalı, "Senaryo beni çok etkiledi, özelliklede küçük çocukların yol hikayeleri. Bende artık bir anneyim ve bu hikayeler den etkilenerek böyle bir beste yaptım" dedi.

Filmin yönetmeni Turgut ural ise, "Filmde herkesten bir şeyler var. Duygu dolu bir film oldu. Özellikle balkanlarda yaşananları konu alsak ta, bu gün özellikle Ortadoğu da o dönem yaşananlara çok yakın olaylar cereyan ediyor. Keşke bu olaylar yaşanmasaydı bizlerde böyle hikayeleri filmlere konu etmeseydik. Savaşın kazananı silah tüccarları kaybedenleri ise çocuklar. Savaşlar bitse bile o çocuklarda kapanmayan derin yaralar kaldı, ortalama insan ömrü 60 sene maalesef biz insanlar 60 senelik hayatımıza güle oynaya mutlu mesut yaşamayı sığdıramıyoruz ama dünya malı için bütün kötülükleri sığdırıyoruz " dedi.

Önümüzdeki günlerde fragman ve afişi sinema severlerle buluşacak olan filmin gösterim tarihi ise ilerleyen günlerde açıklanacak.

 
ETİKET :  Pamukova Pamukova da çekilen Göç Yolu filmi yakında görücüye çıkıyor

Tümü