-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova da Çiçek üreticilerinin Anneler Günü mesaisi..

Kesme çiçek yetiştiriciliğinde önemli yer tutan Pamukova'da üreticiler, Anneler Günü dolayısıyla aldıkları siparişleri yetiştirebilmek için yoğun mesai harcıyor..

09:15:39 | 2019-05-09

Türkiye'nin kesme çiçekte söz sahibi İlçelerinden biri olma yolunda olan  Pamukova 'da üreticiler,  Anneler Günü nedeniyle aldıkları siparişleri yetiştirebilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

2005 yılında Pamukova İlçesini keseme çiçekçilik ile tanıştıran üretici Mustafa Şaylan, kesme çiçekçilik üretiminin bölgede yaşayan bir çok ailenin gelir kaynağı olduğunu ifade ederek, “Anneler Günü bizim için bir bayram, özel günler içinde en çok satış yaptığımız gün. Bölgemizde kesme çiçek üreticiliği yapan bir çok üretici çiçeklerini hazırladılar. Anneler günü dolayısı ile yoğun sipariş aldık. Aldığımız siparişlere göre stoklarımızı hazırladık. Üretim olarak bir güne odaklanmıyoruz ama Anneler Günü'nde çok sayıda çiçek satışının yapılmasını bekliyoruz. “

Pamukova’daki kesme çiçek üreticilerinin ürettiği çiçekler, güller İstanbul ve Ankara çiçek borsasında büyük ilgi görüyor.

Pamukova İlçesi 2005 yılında başlayan ve  bugün 250 dönüm arazide 22 üreticiye ulaşan kesme çiçekçilik üretimi Marmara bölgesinde Yalova dan sonra en çok üretim yapılan bölge olarak dikkat çekiyor

 

 
ETİKET :  Pamukova Çiçek üreticilerinin Anneler Günü mesaisi

Tümü