-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova da Cumhuriyet Bayramı böyle kutlandı..

Cumhuriyetimizin 95'inci yılı Pamukova Demokrasi Meydanında yapılan törenle kutlandı..

13:34:06 | 2018-10-29

Pamukova  Demokrasi Meydanında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Kaymakam Recai Karal, Garnizon Komutanı Oktay Eren, Belediye Başkanı Cevat Keser, Cumhuriyet Savcısı Ömer Faruk Tosun, İlçe Emniyet Müdürü Esma Yavaşça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, CHP İlçe Başkanı Ali Teke, MHP İlçe Başkanı Aif Çakıl, Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Ahmet Şen,DP İlçe Başkanı Ahmet Bilaloğlu, BBP İlçe başkanı Orhan Sever, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Pamukovalılar katıldı.

İlçe Kaymakamı Recai Karal, Garnizon Komutanı Oktay Eren, Belediye Başkanı  Cevat Keser  öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.

Kutlama töreninde konuşan Kaymakam Recai Karal, "Uluslar arası konjektörün dayatmalarına karşı, Misak-i Milli sınırları içerisinde başlatılan Mustafa Kemal komutasında başlatılan kurtuluş savaşının sonuçlanmasından sonra kurduğumuz Cumhuriyetin ilan edilişinin 95'inci yılını kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz .Milli irade ile gelen zaferin bir nevi taçlandırılması mükafatlandırılması olan Cumhuriyet rejimi ile milli egemenliğin millete ait olduğu ilan edilmiştir. dedi.

Kaymakam Karal’ın konuşmasından sonra İlçede bulunan okulların öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Okulların folklor ekipleri nin gösterileri sonrası, okullarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı ve İlçe kaymakamı takdim ettikten sonra kutlama töreni sona erdi.

Kutlamalar bu akşam Saat: 19.00 da Kaymakamlık önünden başlayıp Demokrasi Meydanında son bulacak Fener Alayı ile devam edecek. (HABER: Levent Tüysüz)

 

 
ETİKET :  Pamukova Cumhuriyet Bayramı böyle kutlandı

Tümü