-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova da ihraç edilen polislerden ikisi tutuklandı..

FETÖ'nün mahrem yapısına yönelik düzenlenen operasyonda Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevliyken KHK ile ihraç edilen polislerden göz altına alınan iki kişi tutuklandı..

00:29:15 | 2018-10-10

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılğı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında  Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY)'nin "mahrem yapısına"yönelik Pamukova ve Sakarya da operasyon düzenlendi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi(TEM) ekipleri düzenledikleri operasyonda Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yaparken KHK ile görevden ihraç edilen 2 kişiyi ve Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaparken son KHK ile görevden ihraç edilen 19 kişiyi göz altına aldı. Örgütün mahrem yapısı içinde faaliyet yürüttükleri ve örgüt üyeleriyle irtibatlarının bulunduğu tepsit edilen polisler emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden Pamukova da göz altına alınan 2 kişi ile Sakarya da göz altına alınan 1'i 3. sınıf emniyet müdürü, 1'i baş komiser, 11'ü polis memuru ve 1'i emekli polis memuru olan toplam 16 emniyet mensubu tutuklanırken, 1'i emniyet amiri, 3'ü polis memuru, 1'i komiser yardımcısı olan 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
ETİKET :  Pamukova Pamukova da ihraç edilen polislerden ikisi tutuklandı

Tümü