-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova da Nevruz coşkusu..

Baharın gelişi, kardeşlik, hoşgörülük anlamı taşıyan Nevruz Pamukova da Elbirlik Okulunda yapılan etkinlikle kutlanırken kutlamalarda renkli görüntüler vardı..

01:20:31 | 2018-03-22

Pamukova da Nevruz Bayramı Kutlamaları Elbirlik Okulu bahçesinde yapıldı. Kutlamalara Kaymakam Recai Karal, Belediye Başkanı Cevat Keser, Cumhuriyet Savcısı Şükrü Ünlü, Milli Eğitim İl Müdür yardımcısı Engin Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alpaydın, İlçe Emniyet Müdürü Esma Yavaşça, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kutlamalar Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Elbirlik Okul Müdürü Mahmut Sami Tuncal’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından, öğrenciler, baharın gelişini anlatan şiirler okuyup şarkılar söyledi. Türk Devletleri topluluklarının bayrakları da öğrencilerin ellerinde kutlama programı alanında yer aldı. Dede Korkut kıyafetli öğrenci tarafından Dede Korkut Duası okundu.  Öğrencilerin folklor gösterileri ve yarışmalarının ardından protokol üyeleri örste demir dövdü.

Nevruz ateşinin Kaymakam Recai Karal, Belediye Başkanı Cevat Keser ve Cumhuriyet Savcısı Şükrü Ünlü tarafından beraberce yakılmasının ardından protokol üyeleri yakılan nevruz ateşinin üstünden atladılar.

Kaymakam Karal ve Protokol daha sonra renkli nevruz yumurtalarını tokuşturduğu esnada ortaya renkli görüntüler çıktı.

Program Elbirlik Okuluna yapılan yeni kütüphanenin açılış kurdelesinin kesilmesi ve ikramlardan sonra sona erdi. (Haber: Levet Tüysüz)

NEVRUZ PAMUKOVA DA BÖYLE KUTLANDI:
ETİKET :  Pamukova Pamukova da Nevruz coşkusu

Tümü