-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Portekiz deydi..

Pamukova Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Portekiz’in Braga şehrindeki DAPE Energies Renovaveis’de Solar Enerji Sistemleri üzerine staj eğitimini tamamlayarak Pamukova’ya döndü..

23:52:53 | 2018-05-07

Pamukova Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Erasmus+ 2017 teklif çağrısı döneminde Erasmus+ KA102 Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında hazırlamış olduğu “2017-1-TR01-KA102-045139”numaralı “Mesleki Eğitimde Yenilenebilir Enerji Sistemleri İle İstihdama Yönelik Staj Eğitimi”isimli projemiz Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye değer bulundu.

Ülkeler arası işbirliğinden yararlanılarak, mesleki eğitim sistemleri ile uygulamalarında kalitenin geliştirilmesini, yeniliklerin teşvik edilmesini ve mesleki eğitimin Avrupa boyutunun güçlendirilmesini amaçlayan projemiz kapsamında, 1 Öğretmen ve 5 Öğrenci 08 – 21 Nisan 2018 tarihlerinde Portekiz’in Braga şehrindeki DAPE Energies Renovaveis’de Solar Enerji Sistemleri üzerine staj eğitimi alarak mesleki gelişimlerine katkıda bulundular.

Ayrıca Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Braga, Guimaress, Porto ve Lisbon şehirlerini gezerek kültürel ve teknik gezilerle eğitim deneyimlerini unutulmaz anlara dönüştürdüler.

DAPE’deki staj eğitimi sonunda Öğretmen ve Öğrenciler Europass Hareketlilik Belgesi ve Katılım Sertifikası alarak eğitimlerini başarıyla tamamlayıp ülkeye geri döndüler.

Pamukova Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, proje sonuçlarının yaygınlaştırılması adına Sakarya’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile yakın zamanda buluşarak deneyimlerini paylaşacaklar. (Haber; Levent Tüysüz)
ETİKET :  Pamukova Pamukova Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Portekiz deydi

Tümü