-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova MYO da mezuniyet sevinci..

Pamukova Meslek Yüksek Okulu 2016-2017 eğitim öğretim yılında 240 öğrencisini mezun verdi.. Mezuniyet törenine cübbe krizi yaşandı..Öğrencileri cübbelerini paylaştı..

03:41:28 | 2017-07-06

Sakarya Üniversitesi Pamukova Meslek Yüksek Okulu 2016-2017 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni  MYO bahçesinde gerçekleşti.

Tören öncesi cübbe krizi yaşandı..

Tören öncesi cübbe krizi yaşandı. Mezun olan öğrencilerin törende giyeceği cübbe ve kepler firma tarafından noksan getirilince kısa süreli gerginlik yaşandı. Ancak Pamukova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Taki Demir devreye girerek, aileleri ve mezun olan öğrencileri yatıştırdıktan sonra mezuniyet töreni başladı.

Mezuniyet törenine Pamukova Kaymakamı Recai Karal, C. Savcısı Onur Özçelik, Pamukova MYO Müdürü Doç Dr. Taki Demir,Doç.Dr. Ömer Beyhan, Yrd Doç Mustafa Yılmaz,  Yrd. Doç. Hülya Demirhan, Öğr. Gör. Yeliz Parlak,  Öğr. Gör Nihal Kanat, Ayşegül Deniz, Öğr.Gör. Recep Şen , öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

MYO Müdürü Doç.Dr. Taki Demir den cübbe açıklaması..

Tören öncesi yaşanan cübbe gerginliğiyle ilgili kısa bir açıklama yapan Pamukova MYO Müdürü Doç. Dr. Taki Demir, okul idaresi olarak cübbelerle ilgili hiçbir sorumluluklarının olmadığını, cübbelerin SAÜ Mezunlar Derneği tarafından siparişlerinin bir firmaya verildiğini, firmanın ise cübbeler ile kepleri noksan getirdiğini ifade etti.

Pamukova MYO Müdürü Doç. Dr. Taki Demir’in açıklamaları sonrası mezuniyet töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Pamukova MYO da 8 bölümden mezun ayrı ayrı platforma çıkarak diplomaları ve 240 öğrenciye bölüm bölüm diplomaları verildi. Öğrenciler cübbeler yetersiz geldiğinden cübbeleri paylaştılar. Kürsüye çıkan öğrenciler kürsüden indikten sonra cübbelerini diğer öğrencilere verdi.

Doç.Dr. Taki Demir “Emek harcamadığınız hiçbir şeye tamah etmeyiniz “

Törende bir konuşma yapan Pamukova MYO Müdürü Taki Demir, Pamukova MYO’nun 2003 yılından bu yana 3 bin 245 öğrenciyi mezun verdiğini söyledi. Demir, Pamukova MYO dan mezun olan öğrencilerin aldığı eğitimin fakültelere model olduğunu, bunun la ilgili YÖK’ün yasal düzenleme teklif ettiğini ifade etti. Öğrencilere kısa bir öğüt veren Doç.Dr. Taki Demir “ Emek harcamadığınız hiçbir şeye tamah etmeyiniz, talep etmeyiniz. Hak etmediğiniz hiç bir şeyi istemeyiniz.Zira biliniz ki, emek vererek kazandığınız küçük şeyler, emek vermeden elde edilen büyük şeylerden çok daha değerlidir “ dedi.

Doç. Dr. Demir’in ardından okulu birinci olarak bitiren Dış Ticaret Bölümü mezunu Kamil Güler mezunlar adına bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından bölümlerinde dereceye giren  ve birinci olan öğrencilere plaketleri  ile belgeleri verildi. Palaket ve belgeleri Pamukova Kaymakamı Recai Karal, C. Savcısı Onur Özçelik, Pamukova MYO Müdürü Doç Dr. Taki Demir,Doç.Dr. Ömer Beyhan, Yrd Doç Mustafa Yılmaz,  Yrd. Doç. Hülya Demirhan, Öğr. Gör. Yeliz Parlak,  Öğr. Gör Nihal Kanat, Ayşegül Deniz, Öğr.Gör. Recep Şen  verdiler.

Pamukova MYO da gerçekleşen mezuniyet töreni  mezun olan öğrencilerin keplerini havaya fırlatmaları sonrası müzik eşliğinde eğlenmeleri ile sona erdi.

 PAMUKOVA MYO MEZUNİYET TÖRENİNDEN GÖRÜNTÜLER;


siber güvenlikETİKET :  Pamukova Pamukova MYO da mezuniyet sevinci

Tümü