-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova’nın en büyük mahallesinin yarısı 4 gündür susuz..!

Pamukova’nın en büyük mahallelerinden Gökgöz Mahallesinin yarısında 4 günden bu yana sular akmıyor. SASKİ depoya su basan pompalar yetersiz dedi insanlarda hayvanlarda susuz kadı..

17:02:48 | 2017-08-20

Pamukova İlçesine 5 kilometre mesafede İlçenin nüfus yoğunluğu olarak en büyük Mahallelerinden biri olan Gökgöz Mahallesinin yarısı 4 gündür susuz. Mahallenin susuz kalmasının gerekçesi ise Gökgöz, Turgutlu, Teşvikiye ve Bayırakçaşehir mahallelerine suyunu sağlayan depoya su basan pompaların yetersiz gelmesi.

“Hizmet bunun neresinde..!”

Gökgöz Mahallesi sakinleri, Mahallelerinin yarısında 4 günden bu yana su akmadığını, traktörlerle su taşıdıklarını ifade ederek, “ Turgutlu, Teşvikiye ve Bayırakçaşehir köylerine suyu yetiren SASKİ bizim köyümüze suyu yetiremiyor ve 4 gündür insanımızda, hayvanımızda susuz. Traktörlerle evlerimize tarlalardaki yer altı sularından su taşıyoruz. SASKİ geldiğinden bu yana sularımızda randıman yok. Musluklardan hava geliyor. Bazen az bir şey akıyor tekrar kesiliyor. Birde iyi hizmet gelecek dediler. Hizmet bunun neresinde. Hayvanlarımız susuz. Tanker talebinde bulunduk SASKİ den o da yok. Eyyyy SASKİ duy sesimizi “ diyerek tepki gösterdiler.

“4 kilometreden tankerlerle su getiriyoruz.. Su parası ödemeyenin suyunu kesiyorsunuz da..”

Gökgöz Mahallesi sakinlerinden Selami Özür ise  hayvanları için tankerlerle su çekmek zorunda kaldıklarını ifade ederek “ 25 büyükbaş kurbanlık hayvanım var. 4 gündür su yok bu gün 5'inci güne giriyoruz. 4 kilometre yoldan hayvanlarımız ve kendimiz için tonlarca su getirmek zorunda kalıyoruz. Yetkilileri arıyoruz şu gün gelecek bu gün gelecek diyorlar. Ne gelen var ne giden. Su parası ödemeyenin suyunu kesiyorda su olmayınca neden ilgilenmiyor SASKİ. SASKİ den önce popalarımzı yeterliydi su sıkıntımız yoktu.Yeter artık yetkililer en hayati sorunumuz bile çözemiyorsa neden yerlerinde oturuyorlar “ diyerek sorunlarının çözülmesini istediler.
ETİKET :  Pamukova Pamukova’nın en büyük mahallesinin yarısı 4 gündür susuz

Tümü