-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova'nın yeni belediye başkanı paylaşmıştı ama..!

Saadet Partisi'nden Pamukova Belediye Başkanı seçilen Güven Övün, belediyede kiralanan aracın sözleşmesini iptal etti. O iptal sonrasında da sosyal medyada yaptığı bir paylaşım ilçede günün konusu oldu..

18:11:17 | 2019-04-10

Pamukova'da Saadet Partisi adayı Güven Övün'ün belediye başkanı seçildikten sonra gün içinde yaptığı bir paylaşımda Pamukova Belediyesine tahsis edilen 2012 model araç için 13 bin 175 lira ödendiğini açıklamıştı.

Bunun üzerine eski bir belediye idarecisine ulaşan haberciler , belediyenin 2012 model bir araca aylık 13 bin lira nasıl ödeme yapıldığını  kamu zararının sözkonusu olduğunu sordular.

İsminin açıklanmasını istemeyen üst düzey belediye çalışanı, başkan Övün'ün açıkladığı o rakama araçı kullanan şoförler, sigorta ve KDV'nin de dahil olduğunu söyledi.

Belediye hizmetine verilen aracın ,firmadan hizmet alımı olarak şoförlerin maaşı sigortası dahil 2018 öncesinde  kiralandığı ancak yılbaşında asgari ücretin artmasıyla birlikte rakamın 13 bin 175 lira olduğu belirtildi..

 Pamukova Belediyesinin, belediyede 60'ı aşkın personel  ve işçi çalışıyor.  13 bin 175 lira içinde iki işçi parasının ve sigortasının da ödendiği iddia ediliyor. 

Bu arada tartışmalara neden olan 2012 model Renault araçın aylık kirası ise modelinin eski olması nedeniyle firmalarda yıllık kiralanması halinde aylık sadece araç için 3 bin 500 lira ile 4 bin 500 lira arasında bedel karsılığında kiralanabiliyor...cc
Tank ve Palet fabrikası satıldı diye tepki gösteren Sakarya ilginç bir şekilde fabrikayı satanlara durmak yok yola devam dedi. Aynı şekilde fındık fiyatından memnun olmayıp protesto eden Rizeliler. Vallahi billahi ahlak ve "Hak" duygunuzu anlayamıyorum. Billahi anlayamıyorum. Saadet partili başkana hayırlı olsun der, halkın parasını baba parası gibi çar çur eden, yandaşına yedirme derdi olan kim varsa (bela okuyamıyorum yayınlamazlar) anladınız siz onu. Kim varsa Allah... Günaydın güzel ülkemin vicdan sahibi insanları.