-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova'ya 2 km mesafede 65 yıldır elektriksizler..!

Pamukova İlçesinde, İlçe merkezine 2 kilometre mesafedeki Karandere mevkinde 5 hane 65 yıldır karanlığa mahkum ve elektriksiz...

03:33:20 | 2018-10-25

30 bin nüfuslu Pamukova İlçesine bağlı  İlçeye 2 kilometre mesafede Elperek Mahallesi Karandere mevkiinde geçimini küçükbaş hayvancılıkla sağlayan 5 hane 65 yıldır elektrik bekliyor.

Pamukova’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Karadere mevkiinde 65 yıldır elektrik hasreti ile yanan 5 hane aydınlatmayı kurdukları güneş enerjisi panellerinden sağlıyorlar.

Pamukova İlçesi Elperek Mahallesi Karandere mevkiinde geçimini küçükbaş hayvancılık ile sağlayan 5 hane yıllardır elektrik gelmesi için mücadele ettiklerini ancak başarılı olamadıklarını, hemen 700 metre yanlarında elektrik olduğunu ancak uzak olduğu gerekçesi ile yıllardır elektrik bağlanmadığını ifade ettiler.

Yaptıkları müracaatlar sonunda ümidi kesen Pamukova Elperek Mahallesine 2 kilometre uzaklıktaki 5 haneli Karandere mevkiinde yaşayan 72 yaşındaki Mehmet Ali Altınbaş, hayvancılık ve tarımla geçindiklerini ifade ederek “  Ben buraya 6 yaşında geldim o zamandan bu yana elektrik yüzü görmedik.  Defalarca elektriğimizin gelmesi için müracaat ettik anacak sonuç alamadık. Sonunda çareyi güneş enerjisinde bulduk. Evlerimizin ahırlarımızın çatılarına kurduğumuz küçük güneş enerjisi panelleri ile aydınlatmamızı sağlıyoruz. Ama televizyon ve buzdolabı çalıştıramıyoruz. 700 metre mesafede elektrik var bizde yok. Elektrik dağıtım firması  uzak olduğu gerekçesiyle elektriklerimizi bağlamıyor “ dedi.

İlçeye 2 kilometre mesafede  Elperek Mahallesi Karandere mahallesinde yaşamalarını hayvancılık ve tarımla sağlayan 5 hane  zor şartlarda yaşamlarını sürdürürken,  yetkililerden yollarının yapılmasını ve 65 yıllık elektrik hasretlerine son verilemsini bekliyorlar. (Pamukova-Sakarya-DHA)
ETİKET :  Pamukova Pamukova ya 2 km mesafede 65 yıldır elektriksizler

Tümü