-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukovalı Çiftçilere ÇATAK’ı anlattılar..

Pamukova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarım Bakanlığının Desteklemeleri (ÇATAK) ile ilgili Çiftçilere bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi..

04:06:16 | 2016-05-31

 

Pamukova 75. Yıl İlkokulu Konferans salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Şeref Kurt,  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit Erol, Ziraat Odası Başkanı Yaşal Ulukaya, İl-İlçe Ziraat Mühendisleri ile Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığında görevli Ziraat Mühendisleri katıldı.

 

Çiftçiler ÇATAK için başvuru yapmalı..

Şube Müdürü Şeref Kurt, ÇATAK desteğinin önemini ifade ederek şartları taşıyan tüm çiftçilerin başvuru yapması yönünde davette bulunarak, ÇATAK Programında,  toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alanların korunması amaçlandığını ifade etti.

 

ÇATKA’ta son müracaat 27 Temmuz..

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ümit Erol tüm katılımcılara işlerini bırakıp toplantıya iştirak ettikleri için teşekkür etti. Ayrıca 75. Yıl İlkokulu Yöneticilerine Konferans salonunu tahsis ettikleri için kurumu ve çiftçiler adına teşekkür etti. İlçe Müdürü Erol, Pamukova da ÇATAK desteğinin ilk defa 2014 yılında başladığını, 1321 dekar arazide 73 çiftçiye, 2015 yılında ise 1288 dekar arazide 72 çiftçiye, toplamda 351.550,00 TL Çatak Desteği ödendiğini ifade etti. 2016 yılında da dekar sınırlaması olmadığını 25 mahalleye ait araziler için yeni başvuru yapan çiftçilerin başvurularının alınacağını, Temmuz ayının 27 sinde sona erecek olan ÇATAK desteğinden çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları için İlçe Müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini ifade etti.

 

İyi Tarım Uygulamaları..

Ayrıca toplantıda İyi Tarım Uygulamalarına önem verildi. İlçe Müdürü Erol, “ Pamukova’mız meyvecilik ve sebzeciliğin hakim olduğu, çoğu meyve ve sebze kalemlerinin ambarı durumundadır. Sebzecilik ve meyvecilikte gelişmiş böyle bir ilçe için “İyi Tarım Uygulamalarının”  yaygınlaştırılması gerekir.  İnşallah bu yıldan itibaren birçok üreticimize iyi tarım sertifikasını vermeyi Allah bizlere nasip eder” dedi.

 

Ziraat Mühendisleri tarafından yapılan sunumlarda da İyi tarım uygulamaları, Desteklemeler Hastalık zararlılar ve Erken Uyarı sistemleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Sunumlar bittikten sonra çiftçilerle soru cevap şeklinde bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 
ETİKET :  Pamukova Pamukovalı Çiftçilere ÇATAK ı anlattılar Ümit Erol

Tümü