-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukovalı hayvan severler sokak hayvanları için bir araya geldi..

Pamukova lı hayvan severler, sokak hayvanlarını korumak ve yaşatmak adına bir araya gelip dernek kurma kararı aldılar...

18:57:17 | 2019-01-12

Pamukovalı hayvan severler, sokak hayvanlarını korumak, yaşatmak için neler yapılabileceğini konuşmak ve derenek kurmak için bir araya geldiler.

Yaklaşık iki saat süren toplantıya Pamukova'nın tanınan simalarından Elperek Mahallesi Muhtar adayı Yasemin Çınar, Saadet Taşkın, Salim Süren, Özlem Çengel,  Avukat Burcu Günay, Hatice Koç, Perihan Yörük, Sevim Bolal Çelik, Mehmet Ay, Ayşe Özpek ve Hacer Türetken  katıldılar.

Taplantı sonrası aldıkları kararları hayvanseverler adına Özlem Çengel yaptı.

Toplantıya katılan tüm hayvanseverlere ve hukuk temsilcileri olan Avukat Burcu Günay'a teşekkür eden Özlem Çengel,  alınan kararları madde madde açıkladı.

Çengel açıklamasında; 

" 1-Milli eğitimi müdürümüzle bir toplantı düzenleyip okullarda öğrencilerin bilinçlendirilmesi için değerler eğitimi derslerinde hayvan sevgisine dikkat çekilmesi için gerekli desteklerini talep edeceğiz.

2- üniversite öğretim üyeleri ile görüşüp gençlerimizle hayvanseverler Platformu o ve besleme gruplarının oluşturulması için desteklerini talep edeceğiz.

3-Pamukova müftülüğü ile görüşüp özellikle cuma namazları sonrası hayvanları sevme ve korumanın önemini belirten vaaz vermeleri için talepte bulunup destek vereceklerine inanıyoruz.

4-özellikle kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmaması,açlığa bağlı agresif tutum sergilememeleri için ilçe Lokanta ,kasap VE fırınlardan gerekli ihtiyaçlarımızı tedarik etmeleri için ricada bulunacağız. Bu konuda pamukova esnafınızda yanımızda olacağını ümit ediyoruz .

5-sokaktaki sahipsiz hayvanları doyurmanın,onları korumanın sosyal sorumluluk olduğunu vurgulamak amacıyla el ilanı,broşür vs bastırıp özellikle okul çağındaki çocuklarımıza dağıtacağız. Bu konuda da matbaalarımızın desteğine ihtiyacımız var. 

6- Son olarakta Belediye başkanlığı ile görüşüp Pamukova mızın en büyük eksiklerinden biri olan GEÇİCİ HAYVAN BARINMA VE REHABİLİTASYON MERKEZİNİN inşa edilip faaliyete geçilmesi hususunda talebimizi bildireceğiz. 

Bu konuyla ilgili olarak Gerek İL TARIM ORÖAN MÜDÜRLÜĞÜ,İL-İLÇE MİLLİ PARKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ,BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE PAMUKOVA BELEDİYE BAŞKANLIĞI nın desteklerini esirgemeyip gereğini yapacaklarını ümit ediyoruz " dedi.

Pamukovalı hayvanseverler 9 Şubat'ta  yeniden bir araya geleceklerini açıkladılar.
ETİKET :  Pamukova Pamukovalı hayvan severler sokak hayvanları için bir araya geldi

Tümü