-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Payitaht Abdulhamid'in 5’inci bölümü Pamukova da çekildi..!

TRT1 de Osmanlı’nın son dönem padişahlarından 2. Abdülhamid’in hayatını anlatan ‘Payitaht dizisinin 5’inci bölümünün bazı sahneleri Pamukova da çekildi..

02:18:23 | 2017-03-14

Yapımcılığını Es Film’in üstlendiği senaristliğini Uğur Uzunok’un, yönetmenliğini ise Serdar Akar yaptığı  TRT 1 de Cuma akşamları yayınlanan,Osmanlının son döenem padişahlarından 2. Abdulhamid’in hayatını anlatan Payitaht Abdulhanid  dizisinin 5’inci bölümünün bazı sahneleri Pamukova da çekildi.

Pamukova Oruçlu Mahallesinde demir yolu kenarında dizisinin5’inci bölümünde yayınlanacak, tren’e suikast sahnesi ve bazı at üstünde aksiyon sahnelerinin çekimleri dün gece saatlerinden sabaha kadar sürdü. Dizinin Tren yolu ve yanında bulunan yaya yolunun bulunması ve mekan olark en uygun yer olması nedeni ile Pamukova Oruçlu Mahallesinin seçildiği belirtildi.

Payitaht Abdulhamid disinde Bülent İnal (II. Abdulhamit), Akın Akınözü (Ömer), Can Sipahi (Şehzade Abdulkadir), Elif Özkul (Fehime Sultan), Hakan Boyav (Mahmud Paşa), Özlem Conker (Bidar Kadın Efendi), Saygın Soysal (Theodor Herzl), Bahadır Yenişehirlioğlu( Tahsin Paşa), Berkan Şal(Hiram) karekterlerinde oynuyor.

Payitaht Abdulhamid Dizisi için çalışmalar 2015 yılında başlamıştı. Dizinin ilk bölümü TRT1 de 24 Şubat Cuma günü akşamı yayınlandı. Dizinin çekimleri İzmit Seka Film Platosunda yapılıyor.Payitaht Abdulhamid Dizisi için Yalova ve İzmit’te arsa kiralandı ve arsa üzerine çeşitli tarihi mekanlar inşa edildi. Bu tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul da Yıldız Sarayında , Dolmabahçe Sarayında da ve Eyüp bölgelerinde de çekimler yapılıyor.
ETİKET :  Pamukova Payitaht Abdulhamidin 5inci bölümü Pamukova da çekildi

Tümü