-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Sakarya CHP İl Başkanı Pamukovalı Erdoğan Isır oldu..

CHP Sakarya İl Başkanlığı Kongresinde delegelerin 199’nun oyunu alıp en yakın rakibine 73 fark atan Erdoğan Isır CHP Sakarya İl Başkanı oldu..

22:33:01 | 2017-12-30

Günlerdir süren çalışmalar, delegelerle yakın temas il başkanını değiştirdi. 2014’te yerel seçimlerde Pamukova dan belediye başkanı adayı olan ve Sakarya da CHP’ye 4 Belediye Meclis Üyesi kazandıran, daha sonra genel seçimlerde CHP den Milletvekili aday olan, Erdoğan Isır delegelerden 199 oy alarak il başkanı seçildi. Mevcut il başkanı Ayça Taşkent’in 126 oy aldığı kongrede Özgür Arık ise 58 oy alabildi. 394 delegeli kongrede  383 delege oy kullanırken, delegeler kongreye büyük ilgi gösterdi.

Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un desteğiyle kongreye giden Ayça Taşkent delegelerden güven oyu alamadı.

Delegelerle temasını sürekli hale getiren ve Adapazarı ilçe Kongresinde birlikte hareket ettiği Fatma Kurtuluş’un kazanmasıyla il başkanlığının favorisi durumuna gelen Erdoğan Isır kongrede ipi göğüsledi.

Kongrenin Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptı. Kongreye CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un yanı sıra Parti Meclisi Üyesi Berhan Şimşek’te katıldı.

Erdoğan Isır’ı Kongrede Pamukova İlçe Örgütü, partililer ve Pamukovalılarda yalnız bırakmadı.

siber güvenlikETİKET :  Pamukova Sakarya CHP İl Başkanı Pamukovalı Erdoğan Isır oldu

Tümü