-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Sakarya Tapu'da 'Kimyasal' paniği!

Sakarya 4'ncü İcra Dairesi'nden Serdivan Tapu Müdürlüğü'ne gelen bir postanın içinden ıslak peçete çıkınca kısa süreli panik yaşandı. Kimyasal madde olma ihtimaline karşı özel giyimli ekipler inceleme yaparken gerçek bir süre sonra ortaya çıktı </h2>

03:35:05 | 2017-10-10
siber güvenlik

Alınan bilgiye göre, Serdivan Tapu Müdürlüğü'ne 4'ncü İcra Dairesinden resmi posta ile gelen evrakların içinden nemli bir peçete çıktı.

Tapu Müdürlüğü personeli, kimyasal madde olma ihtimaline karşı ilgili kurumlara bilgi verdi. Kısa sürede Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Servisi ve UMKE ekipleri Tapu Müdürlüğü'ne geldi.

Kimyasal ihtimaline karşı özel elbiselerle Tapu Müdürlüğüne giren ekipler, uzun süre inceleme yaptı.

Bu sırada Tapu Müdürlüğünde bulunan 19 memur binanın içinde bekletildi. Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'nde karantina olayına ilişkin özel oda hazırlanarak bekletildi.

Tapu Müdürlüğünde incelemeler sürerken, sonradan yetkililerin yanına gelen bir kadın memur zarfın içine peçeteyi kendisinin koyduğunu söyledi.

Kimyasal saldırı alarmı sona ererken olayla ilgili çok yönlü inceleme başlatıldı. 

Bina içinde bekletilen 19 memur tedbir amacıyla ambulanslarla Totoyasa Acil Yardım Hastanesi'ne kaldırıldı. 

VALİ'DEN AÇIKLAMA 

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu,  yaptığı açıklamada, tapu müdürlüğüne gelen bir zarftan ıslak mendil çıktığını, görevlilerin bu durumdan şüphelenerek, yetkililere bildirdiğini söyledi.

 

Pakette "kimyasal", "baktorolojik" veya "nükleer" şüphesiyle tetkik yapıldığını ifade eden Balkanlıoğlu, "Tetkik sonucu herhangi olumsuz bir sonuca rastlanılmadı. Birinin bir şakası olarak kabul etmek lazım. Gerekli kontroller devam ediyor. Şu anda panik yapacak herhangi bir sıkıntı yok. Bu zarfa temas edenler kontrol amaçlı hastaneye götürüldü. Herhangi bir sıkıntı var mı? diye kontrolden geçirilecekler. Mektuba temas eden görevlilerimiz hastanede tetkikten geçiyorlar. İlk bulgular ve yapılan incelemeler herhangi bir sıkıntı olmadığı yönünde. İleri tetkikler yapılacak." dedi.

Sakarya AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş da yapılan incelemede zarfta şüpheli bir bulguya rastlanmadığını belirtti.

siber güvenlikETİKET :   Pamukova Sakarya Tapuda Kimyasal paniği

Tümü