-- Adversting 9 --

siber güvenlik

SAÜEAH'ta personel değil hasta ve yakınları da zehirlenmiş

SAÜEAH'ta öğle yemeğinde verilen dönerden sadece hastane personeli değil, hasta ve yakınlarının da zehirlendiği ortaya çıktı..

14:55:21 | 2018-01-23

Yenihaber Gazetesi'nin manşetten duyurduğu habere göre; 

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçen Çarşamba günü verilen öğle yemeği sonrası, personelin zehirlenerek acil servise başvurduğu belirtilmişti. 

Yemekte verilen dönerden kaynaklandığı belirtilen olayda, zehirlenen personel sayısı tam olarak açıklanmadı. Bu arada çok sayıda hasta ve hasta yakınının da verilen yemekten zehirlendikleri ve hastanelerin acil servislerine başvurdukları ortaya çıktı.  Zehirlenme nedeniyle dün itibariyle 7 kişinin hastanede tedavisi sürüyordu.

SONUÇLAR KOCAELİ'NDEN

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, aynı yemeğin hasta ve hasta yakınlarına da verildiğini ancak 4-5 hastada zehirlenme belirtilerinin görüldüğünü ifade etti. Öğütlü konuyla ilgili hem adli, hem idari soruşturmanın sürdüğünü belirterek, bu konuda daha fazla açıklama yapamayacaklarını bildirdi.

Öte yandan zehirlenme olayı sonrası alınan yemek örnekleri Kocaeli Gıda Tahlil Laboratuvarına gönderildi. Tarım İl Müdürlüğü'ne bağlı akredite olan laboratuvarda sonuçların yarın çıkması bekleniyor.
ETİKET :  Pamukova SAÜEAH ta personel değil hasta ve yakınları da zehirlenmiş

Tümü