-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Şehit Peyami Altun Okulunda Uçurtma Şenliği şölene dönüştü..

Pamukova Gökgöz Şehit Peyami Ortaokulunda bu yıl 2’inci düzenlenen Geleneksel Uçurtma Şenliğinde öğrenciler, öğretmenler ve velilerin yüzünden gülümseme eksik olmadı..

00:14:26 | 2017-05-19

Gökgöz Şehit Peyami Altun Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile 2’inci Geleneksel Uçurtma Şenliğinde buluştu. Öğrenci velileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla adeta bir şölene dönüşen uçurtma şenliğinde rengarenk uçurtmalar gökyüzüne yükseldi. Öğrenciler uçurtmalarını en yükseğe çıkartmak için bir  birleriyle yarışırken şiddetli rüzgarın azizliğine de uğradılar.  Aşır rüzgardan zaman zaman zor anlar yaşayan öğrenciler rüzgara aldırış etmezken yaşadıkları sevinçleri yüzlerine yansıdı.

Öğrenciler bir yandan uçurtma uçurmanın keyfini yaşarken, bazı kız öğrenciler ise topladıkları papatyalardan başlarına taç ördüler. Uçurtma şenliği sonunda öğrencilere, velilere ve öğretmenlere çiğ köfte ve ayran ikram edildi.

Şehit Peyami Ortaokulu Müdürü Nurullah İnanç, Geleneksel hale gelen Uçurtma Şenliğinin bu sene 2’ncisini düzenlemenin mutluluğunu öğrenciler, veliler ve öğretmenlerle beraber yaşadıklarını ifade etti.
ETİKET :  Pamukova Şehit Peyami Altun Okulunda Uçurtma Şenliği şölene dönüştü

Tümü