-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Şehit Teğmen Geyve de son yolculuğuna uğurlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce yürütülen Pençe Harekatı'nda teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu şehit olan 2 askerden Piyade Teğmen Raşit Aydın (28) Geyve ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

17:03:59 | 2019-05-30

Geyve ilçesinde, Seyit ve Zeynep Aydın çiftinin 7 çocuğundan en büyüğü olan şehit Piyade Teğmen Raşit Aydın'ın (28) naaşı ilçe meydanında bulunan Sinan Bey Camii'ne getirildi.

İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İdris Acartürk, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şehidin ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Şehit teğmenin cenazesi başında askerler nöbet tutarken, şehidin kardeşleri ise Türk Bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Kardeşleri, tabutu öperken, yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

İl Müftüsü İhsan Açık'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından top arabası konulan şehidin naaşı bir süre tekbirler ile taşındı. Şehidin cenazesi Melekşesolak Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi.

Öte yandan, şehit olan Raşit Aydın'ın 2'si kız toplam 7 kardeş oldukları ve kardeşler arasında en büyüğü olduğu öğrenildi. (Geyve-Sakarya-DHA)
ETİKET :  Geyve Şehit Teğmen Geyve de son yolculuğuna uğurlandı

Tümü