-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Şeyhvarmaz da hıdrellez pilavına yoğun ilgi..

Pamukova Şeyhvarmaz Mahallesinde her sene geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez Pilavına bu senede ilgi bir hayli yoğundu..

02:12:45 | 2018-05-07

Pamukova Şeyhvarmaz Mahallesinde, Mahalle Muhtarlığı ve Mahalle sakinlerince her yıl geleneksel olarak düzenlenen hıdrellez pilavına çevre köy ve İlçelerden gelen yüzlerce davetli katıldı. 

50 kazan pilav binlerce ayran ve yufkanın ikram edildiği hıdrellez pilavı öncesi Şeyhvarmaz Mahallesi camiinde öğle namazında Mevlit-i Şerif ve Kur’an-ı kerim okundu.

Öğle namazı sonrası mahalle gençleri davetlilere tepsiler içinde bulgur-Pirinç Pilavı, yufka ve ayran ikramın da bulundular. Şeyhvarmazda düzelenen hıdrellez pilavının yufkaları Pamukova Halkar Gıda tarafından hazırlandı.

Şeyhvarmaz mahalle muhtarı Mevlüt Koştur, geleneksel olarak düzenledikleri hıdrellez pilavına ilginin her sene artığını ifade ederek, “ Şeyhvarmaz Mahallesi olarak, konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayıp, mahalleli kadınlarımızın emekleri ile yapılan leziz pilavlarımızı konuklarımıza tattırdık. Geleneksel hıdrellez pilavına katılıp bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz “ dedi.

Şeyhvarmaz Mahallesinde düzenlenen geleneksel hıdrellez pilavına, Pamukova Kaymakamı Recai Karal, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, MHP İlçe Başkanı Arif Çakıl, İyi Parti İlçe Başkanı Kemalettin Yörük, diğer siyasi parti temsilcileri, Pamukovalılar, çevre il ve ilçelerden gelen çok sayıda misafir katıldı.
ETİKET :  Pamukova Şeyhvarmaz da hıdrellez pilavına yoğun ilgi

Tümü