-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Tarımsal üretimdeki problemleri konuştular..

Pamukova Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya ve Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, mahalle muhtarları ile bir araya gelip, tarımsal üretimde çiftçilerin problemlerini konuşup rapor düzenlediler..

23:43:40 | 2018-10-11

Pamukova Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın’ında katıldığı kahvaltılı toplantıda mahalle muhtarları ile bir araya gelerek Tarımsal Üretimde çiftçilerin yaşadığı problemleri istişare ettiler.

Mahalle muhtarlarını toplantıda, Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya’ya, tarımsal üretimde kullanılan, mazot, gübre ve ilaç fiyatlarının yüksek olmasının yanı sıra, üretilen ürünlerin pazarlanmasında yaşanan sıkıntıları dile getirdiler. Maliyetlerin yüksek olmasının çiftçileri zor durumda bıraktığını ifade eden muhtarlar, çiftçilere verilen desteklerin artırılması  gerektiğini,  ülkenin kalkınmasının çiftçilerin üretiminden ve kalkınmasından geçtiğini ifade ettiler. Tarladaki fiyatla, tezgahtaki fiyat arasında büyük farklılıklar olduğunu, ürünü yetiştiren çiftçinin zarar ettiği vurgulandı.

Muhtarların görüşlerini tek tek not alan Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya,  toplantı sonunda üreticilerin sorunlarını hazırlayacağı rapor ile Anakara da Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’a teslim edeceğini ifade etti.

Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın da muhtarların dile getirdiği üreticilerin sorunlarını not alırken, sorunları Sakarya Ak Parti Milletvekillerine ve Genel Merkezlerine ileteceğini söyledi.
ETİKET :  Pamukova Tarımsal üretimdeki problemleri konuştular

Tümü