-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Toplum Sağlığından “ Sigarayı Bırakma Günü “ etkinliği

Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi “ 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü “ etkinliği kapsamında 4-9 Şubat tarihleri arasında, tütün ve zararları hakkında vatandaşı bilgilendiriyor..

21:59:24 | 2019-02-05

Tütün ürünlerinin zararları hakkında toplum bilincinin oluşturulması ve bu bilincin artarak devam etmesini sağlamak amacıyla ” 9 Şubat günü Sigarayı Bırakma Günü’’etkinlikleri kapsamında, Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi edilmiştir, ilçede eğitim, bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarının yürütüyor.

 ‘’9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü’’ etkinliği kapsamında İlçede 4-9 Şubat haftasında, Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi, İşletme ve mekanlarda,  işyerisahibi, çalışanları ve mekan içersinde bulunan müşterilere, eğitim, bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yapıyor.  Ayrıca bilgilendirmek amacıyla “Kendini de Sevdiklerini de Yakma” broşürleri dağıttı.

Çarşı Merkezinde Vatandaşlara  Sigaranın zararları, (ALO 171) Sigara Bırakma Danışma Hattı ile kapalı alanlarda tütün ürünü kullanımı durumunda vatandaşların ihbarda buluna bilecekleri (ALO 184) Tütün İhbar Hattı, hakkında bilgilendirme yapılıyor.

"9 Şubat  Sigarayı Bırakma Günü " kapsamında sağlık kuruluşlarında, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları bölgelerde, dumansız havasahası ve sigaranın zararlarının anlatıldığı afiş ve benzeri bilgilendirme materyalleri asılılıyor.

Pamukova Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Musa Çallı  düzenlenen etkinlikle vatandaşlara sigaranın zararlarını anlattıklarını ve sigarayı bırakmaya davet ettiklerini söyledi.
ETİKET :  Pamukova 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü etkinliği

Tümü