-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Türkiye Pamukovalı Doç.Dr.Tuğcu’nun büyük başarısını konuşuyor..

Türkiye, Avrupa da bile olmayan ilk defa robot yardımı ile böbrek nakli ameliyatını gerçekleştiren Pamukovalı Doç.Dr. Volkan Tuğcu’yu konuşuyor.. İŞTE DETAYLAR VE GÖRÜNTÜLER..

01:50:13 | 2015-12-31

 

Türkiye'de ilk defa Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Pamukovalı Doç.Dr. Volkan Tuğcu tarafından robot yardımı ile böbrek nakli ameliyatı gerçekleştirildi. Bugüne kadar 3 hastada uygulanan ameliyat sayesinde hastaların iyileşme süreleri de küçük kesiler sayesinde kısaldı.

 

TUĞCU; "AVRUPA'DA BİLE OLMAYAN BİR CERRAHİYİ BAŞARDIK"

Robotla böbrek nakli operasyonu gerçekleştiren Pamukovalı Doç. Dr. Volkan Tuğcu, operasyonu anlattı.
Doç. Dr. Tuğcu, "Biz daha önce robotla prostat kanseri, böbrek kanseri ameliyatları yapıyorduk. Robotla böbreğin takılmasını bir yerde gördüm. Amerikalı bir profesör yapmıştı ve çok etkilendim. Daha sonra bunu araştırdım. Dünyada iki ülkede yapılıyor. Bunlardan bir tanesi Amerika biri de Hindistan. Ben Hindistan'a gittim, bu ameliyatları gördüm. Sonra bu ameliyatları gerçekleştirdik. 3 hastamıza robotla böbrek nakil ettik. Gerçekten Avrupa'da bile olmayan bir cerrahiyi başardık. Biz göbek kenarından 4 santimetrelik bir kesi yapıyoruz. Oradan böbreği yerleştiriyoruz. Robotla yapılan ameliyatlarda yara iyileşmesi çabuk oluyor. Çünkü küçük kesiler yapılıyor" dedi.

 

"ROBOTLA AMELİYAT OLDUM, KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM"
Robot yardımıyla ameliyat olan 22 yaşındaki Emine Seyhan, "Çok mutluyum, hayatta olduğuma çok seviniyorum. 2004 yılından bu yana böbrek rahatsızlığı yaşıyorum. Ablam benim vericim oldu. Çok da güzel geçti, şimdi hiç ağrım yok. Herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.

 

2 yıldan beri hastalıkla savaştığını belirten ve ameliyat sevincini klarnet çalarak yaşayan Oktay Çelikkaya ise, "2 yıldan bu yana böbrek hastasıyım uygun böbreği kardeşim verdi. Kardeşimden Allah razı olsun. Robotla ameliyat oldum, kendimi çok iyi hissediyorum. Ağrım sızım hiç yok. Başta Volkan Hocam olmak üzere tüm hocalarıma teşekkür ediyorum" dedi.

 

İŞTE DOÇ.DT VOLKAN TUĞCU VE HASTALARININ AÇIKLAMALARI;

 

 

 

 

 Vallahi seyredince gurur duydum.Allah yetiştirip büyüten,bu günlere getirenlerden Allah razı olsun
Sevgili abim Op.Dr. Volkan Tuğcu 'yu kutluyorum. Allah Pamukovanın ekmeğini yiyip, suyunu içip de yetişen bizlerin de Pamukova'nın adını böyle güzel ve başarılı haberlerle gündeme getirmemizi nasip etsin inşallah. Anne ve babasının da hem kendi çocukları, hem de yetiştirdikleri Pamukovalı öğrencileri adına ellerinden bir kez daha öpüyorum.
Başarılarınızın devamını en içten duygularımızda diliyoruz. Tebrik eder gözlerinizden opreim.
Volkan abimizin başarılarını duydukça daha çok mutlu oluyoruz dualarımız seninle Allah başarılarının devamını getirsin