-- Adversting 9 --

siber güvenlik

TV 264'de bugünden sonra...

TV 264 Genel Müdürü Caner Özkoç test yayınlarına başlayan TV 264'de bundan sonraki süreci anlattı

01:22:06 | 2018-11-09

Sonunda test yayınına çıktınız? Neden bu kadar geciktiniz

Daha önce de söylemiştim. Bizden kaynaklanan bir durum yok. Sıkıntı, uydu yayınlarının pazarlanmasını yapan Türksat A.Ş.'nin Temmuz ayından beri güncelleme için frekans vermemesiydi. Ha bugün ha yarın dediler. Biz de bekledik. Baktık olmadı. Geçici olarak  Demirören üzerinden uyduya çıktık.

Peki arada ne fark var. Türksat A.Ş. ile Demirören arasında?

Fark  kapsama alanı.. Biz Türksat'ın Türkiye kapsama alanı üzerinde yayın yapacağız.

Yayın ne zaman başlıyor?

Yarın nasipse Test yayınlarına başlayacağız. Test demekte hemen aklınıza sadece ekranda bir yazı çıkacak diye bir düşünce gelmesin. Normal yayın olacak, tanıtımlar yer alacak, haberler ve kısa progamlar yer alacak, bir de maçlar var...

Maçlar?

Sakaryaspor maçları.. Mesela bu haftasonu Sakaryaspor'un İnegölspor maçını yayınlayacağız. Ardından Ada Tıp Sakarya Büyükşehir Basketbol'un Eurepo FİBA Cup'ta  Adapazarı'nda oynayacağı iki maçı da vereceğiz. En önemlisi  Sakaryaspor'un 21 Kasım'da Adapazarı'nda oynayacağı Beşiktaş maçını da canlı yayınlayacağız

Bu hafta sonu İnegöl maçının yayıncısı mısınız?

O maçın yayın  yeni İnegölspor'un maçlarının hakkı Kanal 16'da. Bursa'da bir gazeteci ağabeyimizin kanalı. Onunla görüşüp yayın hakkını bizde aldık.. Biz de TV264 logosuyla maçı vereceğiz. Arkadaşlarımız  Serhat Yılmaz Erhan Kaytanbay, spor yorumcularımız Gökhan Alpaslan Yıldız ve Tamer Batuboylu İnegöl'e giderek maç öncesi maç sonrasını yaşananları Sakaryaspor taraftarlarına aktaracaklar.

 

Bu maç dışında hangi maçlar yayınlanacak?

Sakaryaspor'un zaten yayıncısıyız. Ancak Sakaryaspor ile yapılan anlaşmaya göre maçları canlı olarak veremiyoruz. Kulubün talebi böyle. Ancak yayına çıktığımız içen kulüpten bir maça mahsuben TV'nin çıkışı için canlı vermek için talepte bulunacağız. Tamamen kulübün tasarrufu. Ama dış saha maçlarıyla ilgili olarak ta yanılmısoyrsam arkadaşlar Bodrumspor ve Bayrampaşa ile anlaşmayı yaptılar. Ama bu bilinsin Sakaryaspor'un maçlarının canlı veya değil sadece TV 264'de olacak. Basketbol'da da Adatıp Büyükşehir Basketbol'un  Adapazarı'nda oynayacağı 14 ve 21 Kasım tarihindeki Europe  Final Cup maçını canlı olarak vereceğiz.

21 Kasım'da Sakaryaspor'un Beşiktaş maçı da var. Yayıncılık için sıkıntı olur mu?

O gün 2 tane canlı yayın olacak.  Aralarında birer buçuk saatlik fark var. Ona bakıyoruz.  Ama ağırlığımız takdir edersiniz ki Sakaryaspor Beşiktaş maçında olacak.

TV 264 sadece uydudan mı yayın yapacak?

Hayır, D-Smart 264'nücü kanalda da 12 Kasım'dan sonra yayında olacak. Bununla birlikte dijital medyada da olmak için tüm yayınlarımızı sosyal medya hesaplarından da takip edilebilecek. Dinamik  çağa uygun bir yayıncılık yapmak istiyoruz. İçerik tabi haber olacak. 1 Aralık tarihinde de yeni yayın dönemine başlayacağız Bu tarihin önemi de Sakarya'nın il oluşununun 64ncü yıl dönümü. Yani  TV'mizin adıyla özleştiği önemli bir gün Sakarya için yayın yapacağız.
ETİKET :  Pamukova TV 264 de bugünden sonra

Tümü