-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Vali Balkanlıoğlu veda etti.. Nayır geldi..

Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya’ya veda etti. Yerine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayır gelerek görevine başladı..

23:49:43 | 2018-11-07

Son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliğine atanarak yerini Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'e bırakan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya'ya bugün veda etti.

İlimizde 16 ay boyunca görev yapan Vali Balkanlıoğlu, bugün sabah saatlerinde valilik makamına eşi Esma Balkanlıoğlu ile birlikte geldi.

Valilik binası önünde Balkanlıoğlu'nun vedası için bir tören düzenlendi. Veda törenine Sakaryalı tüm siyasetçiler, bürokratlar protokol üyeleri, STK başkanları ve çok sayıda valilik personeli katıldı.

Balkanlıoğlu törene katılan hekresle tek tek tokalaşarak helallik istedi. Daha sonra kürsüye çıkan Vali Balkanlıoğlu, Sakarya'da geçirdiği güzel günleri ve kendi döneminde yaptıkları çalışmaları anlattığı duygusal bir konuşma yaptı.

Konuşması sırasında kelimeler adeta boğazına düğümlenen Balkanlıoğlu, eşiyle birlikte özel aracına binip herkese el sallayarak Sakarya'ya veda etti.

Vali Balkanlıoğlunun vedası sonrası Saat:13.30  da Kütahya'dan ilimize atanan Vali Ahmet Hamdi Nayir görevine başladı. 

Valilik makamına gelen Ahmet Hamdi Nayir, tören kıt'asını selamladıktan sonra, kendisini karşılamaya gelen Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Resmi Daire İl Müdürleri, Bürokratlar ve Valilik çalışanlarıyla selamlaştı.

Vali Nayir daha sonra makam odasına geçerek burada gazetecilere açıklama yaptı. 

Vali Nayir özetle; 
"Çözüm odaklı çalışacağız. Yönetim bir ekip işidir. Ekip olursa başarı olacaktır. Halka açık, halkın taleplerini dinleyen, ulaşılabilir makamlar olmalı valilikler. Bu konuya dikkat çekeceğiz. Benden önce görev yapan tüm Valilerin burada geçen emeğini şükranla anmak istiyorum. Allah mahcup etmesin diyerek göreve başlamak istiyorum. Sakarya'daki hizmetleri en güzel şekilde yapmak için çalışacağız" ifadelerini kullandı. 
ETİKET :  Pamukova Vali Balkanlıoğlu veda etti Nayır geldi

Tümü